İşletmeler İçin Yeni Nesil Pazarlama Hamleleri

İşletmeler İçin Yeni Nesil Pazarlama Hamleleri

Yeni dönemde, işletmeler hem müşteri sayılarını arttırmak hem de satış hedeflerine ulaşabilmek için pek çok pazarlama hamlesi deniyor. Bu hamlelerden bazıları başarılı olurken, çoğu ise elle tutulur bir sonuç vermeden son buluyor. Bu durumda kalmamak ve işletmenizi, rakiplerinizin önüne geçirmek için sizlere yeni nesil pazarlama hamleleri sunacağız.

Pinetent olarak sektörde edindiğimiz tecrübeler, deneyimli uzmanlarımız ve özverili felsefemiz ile daima sizin yanınızdayız. Daha önce bilmediğiniz bilgileri öğrenmek, pazarlama konusunda seviye atlamak ve şirketinizi daha yukarılara taşımak için bizlere başvurmayı sakın unutmayın. İsterseniz gelin, son teknoloji ile hazırlanmış yenilikçi pazarlama hamlelerine sizinle beraber bir göz atalım.

Etkili Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medya kullanımı, artık yeni nesildeki tüm işletmelerin aktif olarak yapması gereken hamlelerden bir tanesidir. Fakat sosyal medyayı, sadece ürününüzü tanıtabileceğiniz bir araç, reklam vereceğiniz bir platform olarak görmeyin. Sosyal medyada yapacağınız paylaşımlar ile müşterilerinizin dikkatini çekebilir, marka kimliğinizi koruyarak şirketinize duyulan güveni adım adım arttırabilirsiniz.

Öncelikle sosyal medyada düzenli olarak paylaşım yapmaya özen gösterin. Bu paylaşımlar, ilgi çekici bilgiler, eğlenceli görseller ve haber vermeye odaklı şeyler olabilir. Buradaki asıl amaç müşterilerinize sürekli görünür olmak ve onların dikkatini toplamaktır diyebiliriz. Böylece daha güvenilir bir marka olarak onların zihninde yer alacak ve onlarla irtibatta kaldığınız için daha samimi gelebilirsiniz.

Influence Pazarlama

Influence pazarlama, sosyal medyadaki influencerlar üzerinden ürün tanıtımı yapma ve onlarla iş birliği halinde olmaya verilen addır. Sosyal medyanın etkisinin çok güçlenmesiyle birlikte influencerlar oldukça büyük bir güç kazandı. Bu kişiler büyük bir kitleye hitap etmesinin yanı sıra oldukça yararlı ve hızlı sonuç getiren pazarlama hamleleri yapabiliyor.

Sizler de şirketinizin alanına uygun, satış getirebilecek ve deneyimli bir influencer ile iş birliği yaparak oldukça iyi bir pazarlama hamlesi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat söylediğimiz gibi burada dikkat etmeniz gereken nokta, influencerın sizin kitlenize hitap edebilmesi ve potansiyel müşterilerinizi etkileyebilecek olmasıdır.

Daha çok takipçi sayısına ulaşmış ve daha ünlü diye sizin alanınızla alakası olmayan bir influencer ile görüşürseniz, daha az geri dönüş alabilirsiniz. Fakat özellikle sektörünüzde görev yapmış, niş bir kitlesi olan ve bu kitlede saygı gören birisiyle anlaşırsanız, elle tutulur sonuçlar elde edebileceksiniz. Çünkü, müşteriler rastgele reklamlardan hoşlanmazlar, ama cidden ihtiyaçları olduğu bir şey gördüklerinde mutlaka ürünlere göz atacaklardır.

Mobil Uygulamalar ve Video Reklamlar

Günümüzde mobil uygulamalarda veya video platformlarında gördüğümüz reklamlar, klasik internet reklamlarından çok daha fazla akılda kalıyor diyebiliriz. Bütçenize göre hazırlayabileceğiniz bu video reklamlar ile firmanızı daha öne geçirebilirsiniz. Hem melodiye hem de güzel görsel öğelere sahip bu reklamlar, müşterilerinizin ilgisini çok daha kolay bir şekilde üzerine çekecektir.

Tabii ki burada bahsettiğimiz şey televizyon reklamları gibi bir prodüksiyon oluşturmanız değil. Fakat ürünlerinizi tanıtan, kampanyalarınızdan bahseden, firmanızı öne çıkaran ve dikkat çekici video reklamlar çok daha akılda kalıcı oluyor. Bunun üstüne bir de mobil platformlarda oyuncuların karşısına çıkan reklamları eklerseniz, şirketinizin oldukça öne geçtiğine şahit olacaksınız.

Bizler de Pinetent olarak, yeni nesil pazarlamalar ve web ajansı olarak müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Eğer dijital pazarlama konusunda yardım almak istiyor ve sektörünüzün tepesinde yer almayı hedefliyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Güçlü ekip, yaratıcı projeler, isabetli hamleler ve çok daha fazlası, yeni nesil web ajansı Pinetent’te siz değerli müşterilerimizi bekliyor.